esim שימוש

מהי טכנולוגייתeSIM וכיצד היא מחוללת מהפכה בעולם הסלולר?

אין מילים לתאר כיצד שינתה מהפכת הסלולר את אורח החיים שלנו. תוך שנים ספורות, הפך הטלפון הסלולרי ממוצר מותרות השמור לעשירי עולם למצרך בסיסי הנמצא בכיס של כמעט כל אדם בעולם. כלי חכם זה, המאפשר לנו להישאר זמינים בכל עת, הוא ללא ספק המנוע לתמורות האדירות שהתחוללו באופן בו אנו מתקשרים היום. בלב כל השינויים האדירים הללו, נמצא פריט אחד קטנטן, אך עם משמעות גדולה – כרטיס ה-SIM. כולנו מכירים היטב מקרוב את השבבים הקטנים שמגיעים עם כל תוכנית סלולר. בין אם המכשיר שלנו תומך ב-SIM הגדול והמגושם או במיקרו סים החדשני יותר, זוהי תעודת הזהות הסלולריים שעוברת איתנו לכל מכשיר חדש. עכשיו, פתרון פורץ דרך עשוי להפוך את הכרטיסים הללו לנחלת העבר. כיצד עובד ה-eSIM ומהי המשמעות שלו עבור כולנו? כאן נסביר את כל מה שצריך לדעת.

 

מהו בעצם eSIM?

בשנים האחרונות, פיתחו יצרני סמארטפונים פתרון חדש המאפשר לשאת את כלל נתוני הספק שלנו באופן מובנה במכשיר. ה-eSIM שבב זעיר הממוקם בתוך לוח המעגלים של המכשיר ומשמש את הפונקציה של ה-SIM ללא כל צורך בהחלפת כרטיסים. ניתן בכל עת להחליף תוכניות ולתכנת את כל תנאי השימוש של המכשיר מחדש מרחוק בעזרת אפליקציות ייעודיות ללא כל צורך בפתרונות פיזיים.

הגודל הזעיר במיוחד שלהם מאפשר כיום למקם אותם בטכנולוגיות חכמות וקטנות מתמיד. כיום משלבים פתרונות eSIM ברחפנים, שעונים חכמים, חיישנים זעירים ועוד מגוון רחב של פתרונות קטני ממדים נוספים. כך, ניתן לשלב טכנולוגיות סלולר דיגיטליות חכמות במכשור קטן ומורכב מאי פעם. משמעות הדבר בפועל היא שניתן גם לעדכן נתונים מרחוק למגוון רחב של מכשירים בקליק אחד. זו עשויה להיות תוכנית הגלישה שלך בחו"ל, רשימת פריטים במכונות מכירה אוטומטיות או כל מכשור אחר.

 

מה יאפשר לנו ה-eSIM לעשות?

כאמור, מגוון האפשרויות שלנו מתרחב כעת באופן דרמטי. מכשירים התומכים ב-eSIM מאפשרים לתכנת מחדש את כל נתוני ה-SIM בשניות ספורות. המשמעות בפועל היא שנגמרו הימים שהיינו צריכים להגיע עד לנקודות השירות כדי לאסוף את ה-SIM או להיות נתונים לחסדי דואר ישראל. יש לנו כיום את הגמישות להחליף ספקים מתי שרק נרצה וליהנות מהתוכניות הנוחות והמשתלמות ביותר במרחק קליק אחד. פשוט סורקים קוד QR והתוכנית החדשה פשוט מתעדכנת ב-eSIM המובנה שלך.

 

מדוע לא ראינו יותר מכשירים עם הטכנולוגיה הזו עד כה?

חברות הסלולר בארה"ב אינו ממהרות ליישם את הטכנולוגיה. כיום, Apple היא המובילה המרכזית של המגמה הזו. עם זאת, חברות רבות מתקשות לאמץ במהירות את הטכנולוגיה ושיקולים רגולטוריים ומנהליים רבים מטעם רשויות תקשורת וצרכנות מאטות את הטמעת הפתרונות הללו. יצרני מכשירים רבים טוענים שפשוט אין להם כיום את האמצעים או הידע ליישם את הפתרונות. עם זאת, הביקוש הולך וגובר ובדבר אחד אין ספק – ה-eSIM הוא העתיד של התעשייה הזו.

 

אילו טלפונים תומכים ב-eSIM?

רוב הדגמים החדשים היוצאים כיום לשוק מהיצרנים המובילים תומכים בטכנולוגיית eSIM. דגמים אלו כוללים את רוב מכשירי ה-iPhone מהשנים האחרונות, גוגל פיקסל וגם דגמי הסמסונג גלקסי מסדרת S20, Note 20 ו-Fold Z.

 

אילו תעשיות כבר אימצו את הטכנולוגיה?

כפי שראינו, טווח היישומים של הטכנולוגיה הוא רחב מאוד. כיום ניתן למצוא את הפתרונות הללו בציוד לביש, חיישנים רפואיים וכמובן, במכשירי הסלולר שלנו. נכון להיום, אחת מהתעשיות המרכזיות העושות שימוש בטכנולוגיה זו בישראל היא ספקי חבילות התקשורת לחו"ל. הסיבה לכך היא ברורה, מדובר ביישום פשוט ונוח שמשנה לחלוטין את חוויית הרכישה של המוצר החשוב הזה. כיום, רכישת חבילת סלולר לחו"ל היא חלק בלתי נפרד מההכנות לנסיעה. על ידי יישום טכנולוגיית eSIM ניתן פשוט להוריד אפליקציה ולהפעיל את התוכנית מיד עם הנחיתה, מבלי לבזבז זמן וסיבוכים מיותרים כדי להתחיל בחופשה שלך.

סים טופ מעמידה לרשותך מגוון חבילות סלולר משתלמות בטכנולוגיית eSIM מתקדמת. זה הזמן לעבור לשלב הבא במהפכת הדיגיטל וליהנות מגמישות אופטימלית בפתרונות התקשורת שלך. רוצה ללמוד עוד על מגוון האפשרויות שלך? אנו מזמינים אותך ליצור עמנו קשר עוד היום ונחזור אליך בהקדם עם כל הפרטים כדי ליהנות מהפתרונות שלנו.

כתבות נוספות

eSIM לחו"ל – כל היתרונות

לא משנה עם אילו אתגרים אנחנו מתמודדים היום. בסופו של דבר, החזרה לשגרה תגיע. רובנו כבר שכחנו לחלוטין את השנתיים בהן בילינו את רוב זמננו

קרא עוד >